Jak funguje stahování hudby z Bontonline.cz

Proč je nutná registrace pro nákup na Bontonline?

Rádi bychom Vám nabízeli digitální obsah chráněný autorskými právy třetích stran v co možná nejvyšším uživatelském komfortu. K tomu je ovšem nutné, abychom Vás znali. Z toho důvodu je nutná registrace, která Vám přináší například možnost nabíjení kreditu pro pozdější rychlé stahování bez lovení čísla platební karty či bankovního účtu, nebo umožňuje stahovat si již zakoupené písničky (při přerušení stahování i v případě, že si je v budoucnu omylem smažete z počítače, případně když si je budete chtít stáhnout ještě do mobilu).

 

Proč jsou některé fyzické CD nosiče levnější než online stažení hudby v MP3 a FLAC formátu?

Ceny zboží u hudby nestanovuje její prodejce. Cenotvorba je doménou vydavatele  (držitel autorských práv) a prodejce podle tabulky cenových kódů od vydavatele, v nichž je uvedena nákupní cena, stanovuje, za kolik bude ten či onen cenový kód nabízet svým zákazníkům (po připočtení dalších poplatků jako DPH či poplatek OSA). Postupně nabídku Bontonlandu i Bontonline propojujeme, abyste si sami mohli vybrat, které album je pro vás požitkově i cenově zajímavější. Hudbu v online verzi však do jiné cenové hladiny přeřadit nemůžeme, může se tedy stát, že při koupi klasického CD zaplatíte i se započítáním poštovného méně, než za stažení hudby. Ač se to může jevit nelogické a třebaže bychom vám raději album prodali v digitální podobě levněji, cenovou politiku a zařazení jednotlivých alb do levnějších cenových kategorií nemáme možnost  nijak ovlivnit.

 

V jaké kvalitě poskytujete hudební soubory?

Bontonline nabízí MP3 formát ve stereo kvalitě s bitratem 320kbps a bezztrátový hudební formát FLAC, který zachovává kompletní audio informaci a při kompresi má nulovou ztrátovost. Nabízí tak nejvyšší možnou kvalitu digitální hudby. Tomu odpovídá i jeho velikost, zatímco při stažení MP3 hudby je potřeba počítat s cca 6 MB datovým souborem, u FLACu si vyhraďte na jednu písničku zhruba 50 MB. 

 

V kolika zařízeních mohu přehrát hudbu, kterou jsem si od vás stáhnul?

Bontonline.cz poskytuje veškerý digitální obsah bez DRM ochrany. Znamená to, že si MP3 i FLAC stažený z našich stránek můžete přehrát ve svém mobilu, notebooku i MP3 přehrávači bez jakýchkoliv omezení. Jediné, co nesmíte, je takto staženou hudbu dále sdílet se svými přáteli na internetu či prostřednictvím torrentů.

 

Mohu si nakoupené písničky stáhnout znovu, když se mi přeruší stahování?
Ano. 

 

Proč jsou u platby mobilem různé transakční poplatky podle operátorů a proč jsou u Vodafone o tolik vyšší?

Protože jsme chtěli MP3 prodávat co nejlevněji, rozhodli jsme se, že budeme na zákazníka přenášet transakční poplatky za způsob platby na zákazníka. Nabízíme velké množství online platebních metod (platební karty, okamžité online platby u České spořitelny, Raiffeisenbank, ČSOB, Poštovní banky), kde je transakční poplatek jedna koruna bez ohledu na výši částky. Mobilní operátoři si však nechávají určité procento z celé platby, proto se tyto poplatky liší v závislosti na výši objednávky a na zvoleném operátorovi. Vodafone je o tolik vyšší z toho důvodu, že si účtuje s výrazným odstupem nejvyšší provize z provedené platby, nejde tedy o žádnou diskriminaci jeho zákazníků z naší strany.